Wednesday, October 21, 2009

Xherdan Shaqiri & Admir Mehmedi - 2 GOLA - ( UEFA-U19 25.09.2008: Zvicer U19 5 - 0 Estonia U19 )

Shaqiri e Mehmedi sërish shënuan për Zvicrën U-19

Kombëtarja e Zvicrës U-19 në futboll sot shkëlqeu sërish me fitoren 5:0 ndaj kombëtares së Estonisë, në ndeshjen e vlefshme të grupit 4 për kualifikimet për Kampionatin Evropian U-19. Futbollistët shqiptar, Admir Mehmedi dhe Xherdan Shaqiri shënuan sërish për Zvicrën U-19. Dy futbollistët shqiptar po dëshmojnë talentin dhe lojën e tyre cilësore në çdo ndeshje për kombëtaren e tyre. Mehmedi shënoi nga penalltia në minutën e 25-të, ndërsa Shaqiri tre minutat e fundit të ndeshjes përkatësisht 87-tën ka shënuar për Zvicrën. Tri golat të tjerë për zviceranët i shënuan edhe Pasche në minutën e 3-të dhe Zuber me dy gola (69’ e 75’). Kjo është fitorja e dytë më radhë e zviceranëve brenda një jave, pasi që më parë mundën 5:0 edhe Lituaninë.