Monday, September 21, 2009

Lorik Cana - ( ENG-1 19.09.2009: Burnley 3-1 Sunderland )

Cana pati një rast, Sunderlandi humbi ndeshjen

Ballafaqimi i javës së katër të Premieligës angleze ndërmjet Burnleyt dhe Sunderlandit përfundoi me rezultat 3:1 për mikpritësit. Futbollisti Lorik Cana si në çdo ndeshje edhe këtë herë ishte pjesë e përbërjes së parë dhe luajti mjaft mirë. Skuadra e Burnleyt kaloi në epërsi në minutën e 12-të, me golin e Aleksanderit të shënuar nga penalltia. Mysafirët e barazojnë rezultatin 1:1 pas një veprimit të rrjedhshëm. Kur menduan fuitbollistët e Burnleyt se futbollisti Bent ishte në pozitë jashtë loje, ata pësuan gol dhe 1:1 në minutën e 39-të.
Mikpritësit një skuadër shumë e fortë para shikuesve të vet shënuan edhe golin e epërsisë në minutën e 67-të me anë të futbollistit Nugent, që e shtoi edhe në 3:1 rezultatin tre minuta para përfundimit të ndeshjes, me të cilin rezultat përfundoi ndeshja. Duhet theksuar se Cana në minutën e 83-të pati një rast të mirë të shënoi gol, por gjuajtja e tij me kokë shkoi mbi portë.