Friday, September 4, 2009

Erton Fejzullahu - GOL - ( NED-1 07.08.2009: NEC Nijmegen 4 - 1 SC Heerenveen )

Fejzullahu shënoi golin e parë në kampionatin holandez

Erton Fejzullahu shënoi golin e parë për skuadrën NEC Nijmegen, duke mundur me rezultat bindës 4:1 Heerenveenin, në javën e dytë të Kampionatit të Holandës në futboll. Fejzullahu shënoi golin e tij në minutën e 56-të dhe ishte ndër më meritorit për fitoren bindëse të skuadrës së tij ndaj një Heerenveenin të papërshtatshëm. Erton Fejzullahu luajti 81 minuta, kur është zëvendësuar nga Goossens. Kjo ishte paraqitje e shkëlqyeshme e skuadrës NEC Nijmegen para adhuruesve të vet, të cilët javë më parë ishin mposhtur 0:2 nga Feyenordi. Fitore me shifra të larta 4:1 ia siguroi tri pikët e para kampionale, duke e ngjitur përkohësisht në vendin e pestë të tabelës së klasifikimit falë përmirësimit të gol-dallimit në 4:3. Në javën e tretë Fejzullahu me skuadrën e NEC Nijmegen do të jenë mysafirë të skuadrës solide, Roda. Fejzullahu dy ndeshje në fanellën e skuadrës holandeze, shënoi një gol, për çka premton se do të ketë një efikasitet të lartë të golave në kampionatin holandez.